PilsFree servis, s.r.o. IPTV portál

Často kladené dotazy

Služby IPTV

Obecné

V jakých lokalitách sítě PilsFree je možné využívat novou IPTV?
Novou IPTV je možno využívat téměř ve všech lokalitách sítě PilsFree.
Mohu každý měsíc využívat jiný balíček?
Ano, minimální platnost balíčků je měsíc.
Musím si každý měsíc objednávat balíček znovu?
Ne, balíčky se automaticky prodlužují na další období, pokud to dovoluje Stav účtu.
Jak se dozvím o nedostatečném Stavu účtu?
Pokud máte zakoupeny balíčky, na které by při automatickém prodloužení na další období nedostačoval Stav účtu, budete upozorněn e-mailem 7 dní před ukončením stávajícího období.

4NET.TV

Jaký je výchozí PIN u zamčených stanic?
0123

Kuki TV

V sekci Kino není možné si půjčit film?
Ano, půjčování filmů v sekci Kino je záměrně zamezeno. Důvodem jsou zatím plně nepropojené systémy s poskytovatelem služby. Do budoucna se budeme snažit toto omezení vyřešit.
Jak odhlásit zařízení (SetTopBox, chytrou TV, mobilní telefon, tablet) ze služby (z aktuálního účtu)?
!!! Pozor tento postup funguje pouze na SetTopBoxu nebo chytré TV, kde můžete ohlásit ze služby i jiná zařízení, např. mobilní telefony nebo tablety !!!
Připravte si přihlašovací údaje ke službě, které jste obdrželi e-mailem při objednání služby. V menu SetTopBoxu nebo v menu aplikace na chytré TV zvolze položku "nastav", následně zvolte položku "zařízení", vyberte konkrétní zařízení, které chcete odhlásit a stiskněte OK, zadejte heslo ke službě a potvrďte, zvolte "odhlásit". Nyní je zařízení připravené ke spárování s jinou službou.
Jak spárovat chytrou TV se službou?
Připravte si přihlašovací údaje ke službě, které jste obdrželi e-mailem při objednání služby. V prohlížeči na počítači zadejte https://konto.kuki.cz/navod-na-parovani-zarizeni a postupujte dle návodu.

SetTopBox

Jaký SetTopBox je možné použít?
Lze použít jen SetTopBox značky Arris modelová řada VIP1113. Jedná se o SetTopBox určený pro služby IPTV.
Kolik stojí SetTopBox?
Cena SetTopBoxu 2 390,- Kč s DPH.
Co obsahuje balení SetTopBoxu od vás?
Balení obsahuje SetTopBox Arris VIP1113, napájecí adaptér, dálkový ovladač RF (bez nutnosti přímé viditelnosti), HDMI kabel (pro připojení k televizi), UTP kabel (pro připojení k síti).
Mám starší televizi s konektorem SCART nebo konektory CINCH (RCA). Lze k ní SetTopBox připojit?
Ano, přes kabelovou redukci s konektory JACK 3,5 mm a SCART nebo CINCH (RCA). Kabelové redukce nejsou součástí balení SetTopBoxu.
Co znamená způsob získání instalace (SetTopBoxu) technikem u zákazníka?
Pokud si netroufáte na instalaci a zapojení SetTopBoxu sami, můžete využít tento způsob získání. Instalace u zákazníka obsahuje dopravu, instalaci SetTopBoxu, zapojení kabeláže dodané se SetTopBoxem do stávající funkční televize a domácí datové sítě, zaškolení ovládání SetTopBoxu a příslušné služby IPTV, vysvětlení IPTV portálu. Standardní doba trvání do 1 hod. bez dopravy. V případě nutnosti jiné kabeláže než dodané se SetTopBoxem se tato hradí mimo cenu za instalace technikem. Stejně tak v případě nefunkční televize nebo domácí datové sítě, příp. nutnosti dodání rozbočovače, se toto řeší také mimo cenu instalace technikem.
Mohu mít na jeden SetTopBox připojeno více televizí?
Při použití standardní kabeláže dodané se SetTopBoxem nikoliv.
Jak dlouho se čeká na dodání SetTopBoxu?
SetTopBoxy jsou skladem. K vyzvednutí jsou zpravidla druhý pracovní den.
Je možné připojit SetTopBox do sítě pomocí Wi-Fi?
Ne, model dodávaný námi lze do sítě připojit jen kabelem.
Potřebuji SetTopBox, když mám chytrou televizi?
Služba Kuki TV podporuje platformu Smart TV Samsung, kde v Samsung Store najdete Kuki aplikaci pro TV od roku výroby 2014 (operační systém ORSEY) a dále od roku výroby 2015 a novější (operační systém TIZEN). Pokud máte platformu Smart TV Samsung, dle výše uvedeného, není nutné pořizovat SetTopBox.
Koupil jsem si nový dálkový ovladač k SetTopBoxu. Jak jej spáruji?
SetTopBox jen nutné vypnout tlačítkem ze spodní straně. Pak stejné tlačítko stisknout a držet do doby, než přestane blikat LED na SetTopBoxu. Pak se spustí znovu proces párování.
Jakou má SetTopBox spotřebu?
Běžná spotřeba se pohybuje mezi 3,5-4,1 W. Ve spánku, když LED svití červeně, je to 3,5 W. Při sledování televize v SD kvalitě je to 3,9 W a při HD kvalitě 4,1 W.

Doplňkové služby

Jak dlouho musím čekat, než se v nabídce stanic 4NET.TV objeví nové stanice, které jsem si objednal?
Obvyklá doba je do 5 minut. U SetTopBoxu se zobrazí hlášení, že došlo k aktualizaci nabídky. Restart SetTopBoxu není nutný.

KnowHow pro profíky / správce

  • SetTopBox nepoužívá sekundarní server DNS. Pokud je primární server DNS přidělený z DHCP serveru nefunkční, nebude fungovat ani SetTopBox!